5 טיפים שברמן ימליץ עליהם

מוזג משקאות (ברמן בשפה המקצועית) הינו תחום עיסוק מקצועי המונהג במקומות שונים בהם נהוג להגיש משקאות אלכוהוליים, לרבות, מסעדות שף, ברים, פאבים ומועדונים, מתחמי אירוח כגון בתי מלון וגני-אולמות אירועים. במקומות אלו, נהוג להציע בעמדות הבר, ברמנים מוסמכים שבמסגרת תפקידם אמונים גם על הצד הבינאישי עם הלקוח בכל הנוגע להמלצות שונות אודות חווית השתייה.

קורס ברמנים מקצועי בבר מאסטר בתל אביב

להלן מספר טיפים שכל ברמן מקצועי ומנוסה שעבר קורס ברמנים ימליץ לכם עליהם בכל הנוגע לשיפור חוויית השתייה במהלך אירועים שונים אותם אתם מקיימים:

שתיית אלכוהול אמיתי בלבד- לצערנו, בדומה לכל תחום צריכה אחר גם בתחום המשקאות ניתן להשיג כיום "זיופים" המשווקים במחירים זולים יותר ממחירי השוק הממוצעים. צריכה של אלכוהול מזויף מסוכנת לבריאותכם ועלולה אף לסכן חיים במקרים מסוימים ולכן חשוב שאת האלכוהול אותו אתם עתידים לצרוך, תרכשו אך ורק מרשתות שיווק מוכרות וחנויות בוטיק למכירת אלכוהו

הוספת קוקטיילים קולינאריים לתפריט המשקאות- במידה ואתם מקיימים אירוע כזה או אחר במסגרתו מוגשות מנות אוכל מגוונות לצד תפריט אלכוהול, אנו ממליצים לכם להוסיף לתפריט המשקאות מספר קוקטיילים קולינאריים הניתנים למזיגה מיידית על ידי הברמן באירוע. קוקטיילים אלו הינם בעלי ערך קולינארי מעבר לעבודה שמדובר במשקאות אלכוהוליים לכל דבר ועניין והם יכולים להיות מותאמים למנות האוכל השונות המוגשות במהלך האירוע.

ברמן בקורס ברמנים בר מאסטר

יצירת אווירה טובה בבר- הפעלת ברים למשקאות אלכוהוליים באירועים מחייבת אתכם לדאוג לאווירה טובה בסביבת הבר ולכן מומלץ בראש ובראשונה לאבזר את עמדות הבר באירוע במספר ברמנים מקצועיים ומנוסים ולצידם למנות מספר עוזרים/עוזרות המסייעים לברמנים לבצע את מלאכתם ולהגיש במהירות המקסימאלית לאורחים את כוסות המשקה. כמו כן, מומלץ לעצב את הבר באביזרי מסיבות שונים ולדאוג לתאורה עמומה אך מספקת בסביבת הבר. חשוב להפקיד גם על הצבת פחי אשפה בסביבת הבר.

אל תשכחו למנות נהג תורן לכל קבוצת אורחים או בליינים באירוע- אלכוהול ונהיגה לא הולכים ביחד ומעבר לעובדה שנהיגה תחת שכרות אסורה על פי חוק, קיימת חובה מוסרית להימנע מנהיגה גם אם צרכתם אלכוהול במינונים קטנים ונראה לכם שאתם כשירים לנהיגה. במידה ואתם מקיימים אירוע בו מוגש אלכוהול למספר כזה או אחר של משתתפים, חשוב שתדרשו מכלל משתתפי האירוע למנות לעצמם נהג תורן על מנת להבטיח את שובם מהאירוע בשלום.

טיפים לצוות מפעילי הבר- באולמות האירוח נהוג להעניק תשר (טיפ) לכלל אנשי השירות, החל מצוות המלצרים, דרך מנהלי האירוע ועד לצוות מפעילי הבר. מלבד הטיפים אותם מעניק כל משתתף באירוע בהתאם ליכולותיו, אנו ממליצים לכם כבעלי האירוע לדאוג לתשר נכבד אשר יהווה כמעין טיפ לברמן שאתה שותה אצלו במהלך האירוע ולכלל צוות מפעילי הבר אשר עשו את עבודתם נאמנה לאורך כל שלבי האירוע.

לחצו לקבלת מידע על קורס ברמנים בבר מאסטר

יועצי ההרשמה שלנו ממתינים לך. חייג/י עכשיו:
1700-703-702
צור קשר במייל באמצעות הטופס הבא
10% הנחה לפונים דרך האתר!
טעימה מקורס ברמנים 2018