הסיגר- חברו הטוב של המשקה - חלק א´

אין ספק שעישון סיגר טוב בשילוב המשקה הנכון משדרג את חווית השתיה בעשרות מונים. באופן טבעי, ישתלב הסיגר בצורה האופטימלית ביותר עם משקאות שעברו תהליך עישון מסוים בעצמם...
 
תרבות הבארים בישראל אינה זרה לי וכן לא הנטיה שלנו כאן ללכת אחרי הזרם העולמי מעט מאוחר משאר העולם. אינני אדם מעשן ומעולם לא הייתי, אך לאחרונה אני נתקל יותר ויותר בתופעה חדשה, תופעה מבורכת יש לציין, שבימים עברו היתה שמורה לאנשי עסקים ומעמד עליון בלבד, וכיום החלה לחלחל לקהל הרחב. 
 
מסתמן כאן רצון אמיתי לפתח את תרבות השתיה, לפתוח עיניים ולגלות טעמים וחוויות חדשות. החזיקו חזק, עידן הסיגר בפתח! 
 
אין ספק שעישון סיגר טוב בשילוב המשקה הנכון משדרג את חווית השתיה בעשרות מונים. באופן טבעי, ישתלב הסיגר בצורה האופטימלית ביותר עם משקאות שעברו תהליך עישון מסויים בעצמם. 
 
הסיגר "פותח" את הארומות והטעמים הכמוסים ביותר של המשקה, וכל ההתעסקות עם השתיה הופכת להרבה יותר מעניינת, כשחושים נוספים מצטרפים לחגיגה. 
 
אפשר אף לומר שהסיגר עוזר לנו להעריך יותר את חווית השתיה, אך גם כאן מדובר בתורה בפני עצמה. הרי בחירת היין הלא נכון עלולה בטעות להפחית מערך הארוחה. 
סיגר בשילוב משקה מרענן מבר מאסטר
כבר שנים שהסיגר צועד יד ביד עם המעמד העליון של המשקאות האלכוהוליים, עם זאת, לא נרצה להעיב על טעם המשקה וליצור למעשה פעולה המנוגדת למטרתינו. 
 
למען הסדר הטוב, הרי לכם המדריך למתחילים 
ואם כבר מתחילים, אז הבה נתחיל מהקליל ביותר: 
 
רום 
כבר במבט על התווית אנו יכולים להבחין כי ה"רום" (Rum) מגיע מאותו "בית חם" ממנו באים הסיגרים האיכותיים יותר. האיים הקאריביים והארצות המקיפות אותם ידועים בכשרונם לייצר סיגר טוב, ואף יותר ידועים בכשרונם לייצר רום טוב. 
 
מן הסתם, ככל שהמשקה קרוב יותר לארץ המוצא של הסיגר כך יהיה לנו קל הרבה יותר לשלב בינהם. 
 
כשנרצה להתאים רום לסיגר נושיט יד לרום המיושן והאיכותי יותר. רום זה, בניגוד לרום הלבן המוכר שמותאם לעירבובים, עשיר בטעמי קפה, קקאו ווניל. 
 
לדוגמא, ה"בקארדי 8 רזרבה סופריאל" (Bacardy 8 Reserva Superial) הוא רום בעל גוף מלא בניחוחות. זהו רום שתופס בקלות מקום של כבוד לצידו של הויסקי. רום כזה דורש למעשה סיגר מספיק חזק כגון ה"פאנץ‘ דאבל קורונה" (Punch Double Corona) הקובני, שבקלות יכול לעמוד בתחרות. 
 
הרום איננו משקה מוכר מדי בארצנו, לכן למתחילים שבינכם הייתי ממליץ לנסות את ה"קפטן מורגן ספייס" (Captain Morgan Spice). זהו רום מתוק, ארומתי וידידותי למשתמש. הוא חלק ועדין יחסית, ויכול להשתלב נהדר עם סיגר קליל יותר דוגמת ה"פאדרון אלפיים" (Padron 2000) המגיע אלינו ממדינת ניקרגואה. 
 
מנסיוני האישי, אני חייב לציין ששילוב זה הוא חוויה מערפלת חושים. טנגו מושלם של טעמים וריחות. 
 
עד כאן לעת עתה. בפעם הבאה ניגע בעשירון העליון של המשקאות האלכוהוליים, אותם משקאות שכבר הפכו לשם דבר כסמל סטטוס ומעמד.
יועצי ההרשמה שלנו ממתינים לך. חייג/י עכשיו:
1700-703-702
צור קשר במייל באמצעות הטופס הבא
10% הנחה לפונים דרך האתר!!!
טעימה מקורס הברמנים החדש