הסיגר: חברו הטוב של המשקה - חלק ב´

הגענו אל אבני הבסיס של תרבות השתיה העולמית. אותם משקאות אשר שילובם עם הסיגר הנכון תגרום לכם להעריך מחדש את כל נושא השתיה. לגזור מהדפדפן ולשמור במחשב...
 
הגענו אל אבני הבסיס של תרבות השתיה העולמית. אותם משקאות אשר שילובם עם הסיגר הנכון תגרום לכם להעריך מחדש את כל נושא השתיה. לגזור ולשמור: 
 
קוניאק
ה"קוניאק" הוא ככל הנראה המשקה המקושר ביותר לתרבות הסיגרים. מי מאיתנו לא צפה באותם סרטים נושנים בהם כוס הסניפטר והסיגר יוצרים נפח שאין לטעות בו לדמות... אותו משקה מיוחד, שמגיע מחבל קוניאק (Cognac) שבצרפת, ומשמש גם כסמל מעמד, מתחבר עם הסיגר גם ברמה החברתית. 
 
נראה לי מעט מיותר לבזבז סיגר טוב על הדרגה הראשונה של הקוניאק, דרגת ה V.S, לכן נקפוץ מיד לבא בתור. ה V.S.O.P – אותו קוניאק נעלה, עתיק וחיוור, התיישן בחביות 4.5 שנים לפחות, ולכן נתאים לו סיגר בינוני בעוצמתו על מנת שיוכל להשתלב כיאות בריחות ובטעמים שהקוניאק רכש מהחבית. "סי-איי-או גולד קורונה" (CAO Gold Corona), תוצרת ניקרגואה, יהיה בחירה מצויינת במקרה זה. 
 
עבור קוניאק מדרגת ה X.O , שמגיע לרמות יישון של עד 40 שנה, יותאם סיגר הרבה יותר בוגר ומלא, על מנת לעמוד מול הטעמים הכל כך יחודיים לו. נרצה שהסיגר ייטמע ולא יעלם בהם. ה"רמי מרטין אקס-או" (Remy Martin X.O.) הכל כך מוכר לכולנו, בעל טעמים של עץ ווניל בתוכו, ידרוש לצידו סיגר עוצמתי אך בעל טעמים מלטפים דוגמת ה"חואן לופז קורונה" (Juan Lopez Corona), תוצרת קובה. 
 
ויסקי 
הויסקי, אותו משקה שמלווה אותנו כמעט בכל ביקור בבאר, בשלל צורות, מתחלק למספר סוגים ואיזורים. חלוקה זו תשפיע על בחירת הסיגר הנכון. מפאת הכבוד, נתחיל מלב ליבו של הויסקי: 
 
ויסקי סקוטי 
סינגל מאלט (Single Malt) – מכת טעם לחיך, בעל ריחות חזקים של מדורה (ויסלחו לי המבינים על התיאור...), דורש לצידו תמיד סיגר בעל כוח ונוכחות . ה"מאקאנודו היידפארק" (Macanudo Hydeprak) של הרפובליקה הדומיניקנית הוא סיגר שלא יחשוש לרגע לעמוד בתחרות עם ה"גלנפידיך 12" (Glenfiddich 12), לדוגמה. 
 
לעומתו, הויסקי ה"בלנדד" (Blended), הרך יותר, יסתפק בסיגר בעל גוף בינוני ועדין בריחות ובטעמים. 
 
ג‘וני ווקר גולד (Johnny Walker Gold), מותג מוכר בכל בית, ישתלב מצויין עם ה"ארתורו פואנטה שורט סטורי" (Arturo Fuente Short Story). 
 
ויסקי אמריקאי 
כל סוגי הויסקי האמריקאי בסיסם בתירס, מכאן גם טעמם המתקתק משהו, והם מתחלקים גם הם לשני סוגים. 
 
בורבון (Bourbon) 
ה"בורבון" (או "בורבן") הוא ויסקי פלרטטן. הוא יסתדר כמעט עם כל סיגר שתציעו לו. טעמו החזק אך מתקתק משתלב עם ניחוחות העשן בכל צורה. אם להיות קטנוניים, אז אופיו של ה"וויילד טרקי" (Wild Turkey) ייצור דינמיקה מעולה עם סיגר ארומתי כגון ה"פואנטה פואנטה אופוס-אקס" (Fuente Fuente OpusX). 
 
לעומתו, הויסקי שמגיע מטנסי ועובר סינון בעץ מייפל (דוגמת מיודעינו ג‘ק דניאלס), טעמו מתוק-עדין. זהו ויסקי שדורש ניגוד בטעמי הסיגר על מנת שלא לחזק את המתיקות הקיצונית גם כך. קובה מככבת פעם נוספת במקרה זה עם ה"ראמון אלונס ג‘יגאנטס" (Ramon Allones Gigantes) המצויין שלה, שנותן קונטרה מספקת למתיקות של ויסקי זה. 
 
אז בפעם הבאה שתחליטו להתפנק עם משקה אלכוהולי איכותי כזה או אחר, נא לא לשכוח לבקש מאפרת סיגר מהברמן. יש לי הרגשה שידידינו החדש הוא כאן כדי להשאר... 
יועצי ההרשמה שלנו ממתינים לך. חייג/י עכשיו:
1700-703-702
צור קשר במייל באמצעות הטופס הבא
10% הנחה לפונים דרך האתר!!!
טעימה מקורס הברמנים החדש