עדויות בוגרים קורס ברמנים

רביב אהרון, נצרת עילית 
 
הקורס קידם אותי מאוד מבחינת תכנים, ידע, והתנהלות בבר. קיבלתי במהלך הקורס המון טיפים לעבודה שהרגשתי כמה הם מועילים כבר מהיום הראשון שהתחלתי לעבוד בבר. למדתי קוקטיילים מדהימים, ובסיס מעולה להיפתח לעולם הברים ולייצר שילובים משל עצמי. התחלתי עבודה מיד לאחר הקורס והתקבלתי בקלות. אני רוצה לציין גם את השירות שקיבלתי מבר מאסטר היה לי מענה בכל רגע ולכל מה שהייתי צריך וגם בנושא מציאת העבודה - אפילו 3 שנים אחרי הקורס!
 
שרון גרינברג, קרית עקרון
 
חוויה מטורפת, למדתי המון , המדריך היה מגניב בטירוף עם ידע מדהים וסיפורים מעניינים שהעצימו את החוויה
מהשיעורים, הקורס עצמו היה כיף בטירוף והכרתי גם אחלה חבר'ה.
 
מתן פורטל, נתניה
 
ממש נהניתי מהקורס היה פשוט מדהים! לא ציפיתי אפילו ליהנות ככה וזה היה ממש מעבר לציפיות שלי, הייתה אחווה מדהימה בין כל התלמידים ופגשתי אחלה חברים, והמדריכים תותחים אין דברים כאלה!!
 
ענבר שמיר , פתח תקווה
 
היה ממש אחלה חברה, מדריך אש!! הכרתי בקורס המון סוגי משקאות שלא שמעתי עליהם לפני, הכרתי הרבה חברים בקורס וכבר במהלך הקורס יצאנו יחד לברים והיה ממש כיף!
 
 
אלונה פטרנקו, הרצליה:
 
הקורס היה מצוין. ממש נהניתי מכל תהליך הלימוד, גם במעשי וגם בעיוני היה ממש מעניין. למדתי שלוש פעמים בשבוע, והייתי צריכה להשקיע הרבה בתחום העיוני. אני ממליצה למי שמתכוון ללמוד – לשבת על התחת וללמוד כמו שצריך בתחום העיוני. המדריכים שהיו לי בקורס, שי ואיתן, שניהם מושלמים. לדעתי הם המדריכים הכי טובים שאפשר לקבל, באמת. הם עזרו, הם תמכו, הם היו חמודים ומתוקים והכל. היה ממש כיף איתם. היינו קבוצה גדולה יחסית, 17 איש. היה סבבה, בעיקר בתרגולים האמיתיים. זה חשוב שיש אלכוהול אמיתי בקורס ברמנים, כי זה מכניס לאווירה, ואתה מרגיש שאתה נמצא בעבודה וגם באווירה של מסיבה. זה כמו בבר אמיתי. חברה שלי עשתה בבית ספר אחר לברמנים, והתרגולים היו עם מים – ולדעתי זה לא אותו דבר, זה פחות טוב. למצוא עבודה בתור ברמנית יהיה קל, ממש לא יהיה לי קשה. 
 
 
מריה מוקין, תל אביב:
 
היה מעולה. אני נהניתי מהמון דברים: הכי הרבה מהאווירה. כשאתה לומד בבר אמיתי, ולא בתוך כיתת בית ספר, וכשאתה רואה הכל בעיניים. כל התרגולים שעשינו יום-יום מהרגע שמתחילים ללמוד. אהבתי את התהליך והתמיכה של המדריכים שעוזרים בהכל, ומסבירים כל דבר. אהבתי את איך שהם העבירו את השיעורים. המדריכים סחבקים איתך, מתייחסים בתשומת-לב לכל דבר. גם יש צחוקים וגם יש ריכוז – הם שמים לב לפרטים, והם קפדנים בנושא הסדר והנקיון בעבודה. שמנו דגש על התייחסות ללקוח, לזרום עם הלקוח ולא להיות ברמן רובוט. לדעתי זה חשוב שיש אלכוהול אמיתי בקורס ברמנים של בר-מסטר, כי כל נושא שאתה לומד (ויסקי, קוניאק), בזכות זה לומדים גם להבדיל באיכות, להבחין בריחות – מה יותר עדין, מה יותר גס – וזה עוזר לעבודה בתור ברמן. זה חשוב לטעום הרבה, כי ככה אפשר לעזור לשאלות של לקוחות בבר, בצורה הטובה ביותר. גם תרגול הקוקטיילים עם אלכוהול אמיתי – זה עוזר להבין, למשל, איך כמות האלכוהול משפיעה על הטעם. אני מאוד ממליצה על הקורס. 
 
דנה בלילה, באר שבע:
 
היה מגניב, היה מעניין. אני ממליצה לכל אחד לעשות קורס ברמנים עם בר-מסטר. גם מי שלא מתכוון לעבוד אחר כך במקצוע – זה אחלה קורס. לומדים המון, וגם שותים המון במהלך הקורס... האווירה מאוד נוחה, ולמעשה כולם באים ללמוד ולהנות בו-זמנית. הכרתי הרבה אנשים טובים, ואני עובדת באותו באר (זיגי-בר, באר שבע) עם מישהו שהכרתי בקורס. אני גם שומרת על קשר עם אנשים מהקורס. היה לי תותח של מדריך – חזי שחר. אני מכירה עוד לפחות שלושה ברמנים איתי בבר שלמדו בבר-מסטר. בזכות הקורס גם מצאתי עבודה במהירות, ונכנסתי לעבודה בבר תוך שלושה שבועות מסיום הקורס. לברמן זאת עבודה כיפית, עם אנשים, ואני ממליצה על בר-מסטר בכיף. כשאני עובדת בבאר, אני עדיין לובשת את החולצה של בר-מסטר. במהלך קורס הברמנים למדתי גם שהיום מה שהולך זה כל ה"סאוארים" (Sour), עם מיץ לימון וקרח גרוס, ואת זה אני מכינה המון. 
 
 
רוני כהן, גבעתיים:
 
היה דבר הכי חווייתי והכי נפלא שיכול להיות. כשנרשמתי, כל יום שישי שהלכתי – זו היתה חוויה הכי מרנינה בעבורי. אני חובבת אלכוהול. רציתי להשתלם פעם בשבוע בפאב. אז באתי לבר-מסטר והחלטתי לעשות קורס ברמנים מורחב, שנמשך חצי שנה. 
באתי בשביל החוויה, לא בשביל לעבוד. רציתי לחוש את זה, באתי בעיקר בשביל הכיף. הקורס התנהל בפורום אינטימי ומצומצם, כל אחד קיבל תשומת-לב. הייתי הכי בוגרת בקורס, רובם היו בשנות העשרים, אחרי צבא. למרות הגיל, זרמתי עם כולם. בזכות הקורס הכרתי את עולם האלכוהול מכל הכיוונים, כולל ידע כללי, איך להכין קוקטיילים וכל מה שמשתמע מזה. הכרתי את כל המשקאות. 
סימולטור התרגולים עזר לי בצורה מדהימה. המדריך, גל שקין, מרצה מעולה שיש לו ידע לא-רגיל. בחור סוף הדרך. גל ידע להעביר את הידע שלו לתלמידים בצורה כיפית ומהנה. זה מאוד חשוב שיש מרצים שיודעים את החומר ויודעים להעביר אותו בצורה נכונה. לא מזמן נסעתי ללונדון, ועברתי בדיוטי-פרי: פתאום הרגשתי שאני מכירה את כל המשקאות, קניתי המון בקבוקים, זה היה תענוג. אני גם מלמדת את החברים שלי, ואני מעבירה את הידע שצברתי לאנשים שאני נמצאת איתם במגע יום-יומי. לסיכום, הקורס של בר-מסטר היה אחת ההנאות הכי גדולות שלי בחיים. 
 
 
בן רמתי, אופקים:
 
הקורס היה אלוף. הוא נמשך חודש ושבועיים, והזמן עבר מהר, ממש טס. היה כיף ללמוד את זה. הקורס התקיים בבאר-שבע, והכרתי המון אנשים חדשים. המדריך היה חבל על הזמן. הוא היה מצחיק, התייחס אלינו כמו מלכים והיה כיף איתו. אני מתכוון להתחיל לעבוד בפאב באיזור הדרום. המשקאות הפייבוריטים שלי הם "פינק ליידי", "סן פרנסיסקו" ו"גולדן קדילק", כיף להכין קוקטיילים כאלה. רק דבר אחד חשוב לי לומר במיוחד: ראיתי הרבה אנשים שנכנסים לקורס ברמנים ולפעמים לא לומדים, כי הם חושבים שזה לא חשוב. אז הטיפ שלי הוא – תלמדו טוב למבחן. 
 
 
ג‘יין קרמזה, אשקלון:
 
היה קורס מעולה. המדריך, חזי שחר, היה מאוד מקצועי, עם הרבה ידע. היה נחמד לדבר עם בן-אדם מעניין, מבדר, דינמי וזורם. אני במקצועי אשת-קבע, ובאתי לעשות כיף וללמוד מחוץ לצבא. מכיוון שאני נמצאת בצבא מהבוקר עד הלילה, אסור לי לשתות בעבודה, אבל כשאני באה לחנות משקאות – עכשיו אני יודעת מה לקחת. גם חידשתי את מלאי האלכוהול הביתי שלי. אז אפשר לומר שבהחלט העמקתי את ידיעותיי בתחום האלכוהול. 
כיתת הקורס היתה גדולה יחסית, עשרים ומשהו תלמידים, ולא תמיד הספקנו לעשות את כל התרגולים – אבל מבחינת החבר‘ה היתה אוכלוסיה מאוד מגוונת. מהקורס יצאה לי חברה טובה חדשה, וזה כבר יתרון. יש מספר אנשים מהקורס שאני עדיין נמצאת איתם בקשר טוב. גם נחמד להראות ידע אלכוהולי בחברת אנשים שאני מעריכה. לימדו אותי לשתות קוניאק, ורק בשביל זה היה שווה לעשות קורס ברמנים, כי ההנאה שאני מקבלת מזה היא מטורפת. 
 
 
סיון סוסן, כפר-סבא:
 
 הקורס היה מצוין, אני אישית מאוד נהניתי. שי ואיתן היו המדריכים שלי, והיה ממש כיף. אווירה מאוד חמימה ונעימה. התחלתי לעבוד בבאר של בית מלון בתל אביב, ובינתיים הכל בסדר. אני גם מחפשת עבודה נוספת. התקשרתי להכוון התעסוקתי של בר-מסטר לאחר סיום קורס ברמנים, והם הפנו אותי למקומות בכפר-סבא. 
אני אוהבת להכין את ה"קוסמו" (קוקטייל סאואר), "ווטרמלון" (קוקטייל אקזוטי) ו"אמרטו סאואר". אני מתחילה להכניס תרבות שתייה גם לחברים שלי, הם מתייעצים איתי ואני מסבירה להם. בשנה הבאה אני מתחילה ללמוד ואז אני אשלב את עבודת הבר עם הלימודים. אני ממליצה לתלמידים להכין כרטיסיות לקראת המבחן, ולהכין הרבה קוקטיילים בבית, זה בהחלט עוזר לשינון. 
 
 
מיכל יעקובי, תל אביב:
 
נהניתי מאוד מהקורס שלי. חוץ מזה שלמדתי להיות ברמנית, וזו היתה המטרה הראשית שלי, גם נהניתי מהאנשים שלמדו איתי. גל היה המדריך שלי, ושאר המדריכים – תומר והחבר‘ה – כולם היו מעולים, הכי חמודים והכי יודעים את החומר, מקצוענים כמו שצריך. התחלנו עשרה אנשים בקורס וסיימנו שישה אנשים. העובדה שהיינו ממש כיתה קטנה – זה היה מעולה, כמו שיעור פרטי, כל אחד קיבל יחס אישי לגמרי. עשינו וודקות ביתיות, וזו מתנה ביתית שלוקחים הביתה. מילצרתי בפאב כבר שנתיים לפני שהחלטתי לקחת קורס ברמנים, אז הכרתי חלק מהנושא האלכוהולי כבר קודם. לכן גם המבחנים לא היו קשים – וגם כי המדריכים הכינו אותנו טוב למבחן. בקרוב אני נכנסת לעבודה בבאר, וזה מה שיפרנס אותי בתקופת הלימודים – מבחינתי להיות ברמנית זו עבודת סטודנטים שמכניסה סבבה של כסף. 
 
יועצי ההרשמה שלנו ממתינים לך. חייג/י עכשיו:
1700-703-702
צור קשר במייל באמצעות הטופס הבא
10% הנחה לפונים דרך האתר!!!
טעימה מקורס הברמנים החדש